43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Weekend Majowy we Lwowie. 1-3 maja 2022rok

Data publikacji: 28-10-2021
LWOW2

Weekend Majowy we Lwowie

Wycieczka do Lwowa. Nie ma jak Lwów...

Perła w Koronie, tak jednym słowem można nazwać to miasto.

Wyjazd z miejsc zbiórki. Nocny przejazd do Lwowa. Wyjazdy są z następujących miejscowości: Gliwice, Zabrze, Chorzów, Świętochłowice, Katowice, Bielsko Biała, Tychy, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Kraków oraz NOWY TARG

 

DZIEŃ I

Przejazd do Lwowa w godzinach porannych. We Lwowie czas na poranną kawę w jednej z restauracji. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie Lwowa.

Zwiedzanie rozpoczniemy od Opery Lwowskiej, następnie spacer starówką wraz ze znanym Kościołem Bernardynów, Placem Katedralnym i z Bazyliką Archikatedralną oraz Kaplicą Boimów. Zwiedzamy Rynek z Ratuszem oraz Zespołem zabytkowych kamienic w tym słynną kamienicą Królewską Cerkwią Wołoską. Zobaczymy Kościół Dominikanów, Baszta Prochową, Arsenał Królewski i Arsenałem Miejski, Katedra Ormiańską.

Zjemy obiad w jednej z Lwowskich Restauracji i w czasie wolnym zobaczymy niesamowite restauracje jakie znajdują się we Lwowie. Czas wolny na zakupy i wizytę w ,,Pijanej Wiśni,, gdzie należy napić się lwowskiej wiśniówki.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lwowa oraz Muzeum Browaru. Następnie OBIAD Z DEGUSTACJĄ PIWA/WINA W LOKALNYM BROWARZE Czas wolny, powrót do hotelu.

Dla chętnych nocne zwiedzanie Lwowa. nocleg

DZIEŃ III

Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie Lwowa. Cmentarz Łyczakowski, Wysoki Zamek, Kasyna Szlacheckiego, Muzeum Czekolady, Uniwersytet (niegdyś Sejm Galicyjski), dawnego Ossolineum, Pałacu Potockich, Placu Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza. Obiad w jednej z Restauracji.

Czas wolny na zakupy pamiątek.

Wyjazd z Lwowa godz 13:00. Nocny powrót do Polski.

Cena za osobę: 699zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd luksusowym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelu 4*
 • wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje,
 • opieka pilota
 • usługa lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera

Opłata obligatoryjna płatna u pilota w wysokości 1000 UHR /OS ( ok. 150zł )

 

Ważne informacje dotyczące wycieczki:

👉na Ukrainę potrzebny jest Paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu

👉na Ukrainie jest wymagane Szczepienie i Certyfikat Covidowy – takie są przepisy.https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

👉 Walutę na potrzeby własne kupujemy w Kantorach w Polsce lub w Kantorach we Lwowie

👉 Hotele w których nocujemy są **/***

👉Do rezerwacji potrzebne następujące dane: IMIĘ I NAZWISKO MIEJSCE ZAMIESZKANIA DATA URODZENIA NR I SERIA ORAZ DATA WAŻNOŚCI PASZPORTU

 

INFORMACJE I REZERWACJA TELEFONICZNA: +48 667122818

 

 

 • Klimat Lwowa i jego zabytki z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze turystów z różnych krajów. Odwiedzając Lwów kilkakrotnie do 2016 r po 2017r i 2018r, przygotowaliśmy dla Państwa kilkanaście zdjęć, które obrazują to miasto jego architekturę i historię. Różnorodność zabytków jakie trzeba zobaczyć, począwszy od Kaplicy Boimów na Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP, kończąc, wywiera ogromne wrażenie na Turystach. Będąc w tym pięknym mieście trzeba zobaczyć Operę i uczestniczyć w jednym z wielu spektakli, napić się pysznej kawy w klimatycznej kawiarni – Świata Kawy i posmakować lwowskiej kuchni. Odwiedzić należy również Fabrykę Czekolady i wypić aromatyczną i gorącą jak piekło czekoladę. W całym natłoku zwiedzania nie można zapomnieć o Browarze, gdzie w Muzeum zobaczymy przedwojenne filmy i poznamy historię produkcji piwa. Koniecznie należy zjeść śniadanie w restauracji Baczewskich, gdzie w klimatycznych wnętrzach czas się zatrzymał. Spacerując uliczkami Lwowa czujemy przedwojenny klimat polskości. Każdy kto raz zasmakuje tego miasta będzie wracać i wracać, odkrywając je na nowo.
 • W tej kategorii:

  Ważne!
  Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


  OK, akceptuję