43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Macedonia - NOWOŚĆ

Data publikacji: 30-08-2018
wakacje w macedonii

Nowością w tym sezonie wakacyjnym jest Macedonia. Polacy po raz pierwszy będą mogli wybrać się na urlop nad Jezioro Ochrydzkie samolotem z biurem podróży. Organizatorem wyjazdów jest Rego Bis, a wyloty są z Katowic. 

Macedonia to kwintesencja Bałkanów. Piękny, nie odkryty jeszcze kraj, gdzie mieszają się języki i religie. Jest to kraj górzysty. Lata są gorące i suche, zimy chłodne. Na południu znajdują się jeziora, a 30% kraju pokryte jest lasami. Znaczna część kraju została objęta ochroną w parkach narodowych.

Wycieczki fakultatywne - co warto zobaczyć w Macedonii

Wycieczka do Albanii

Przejazd do granicy „Qafe Thane". Przekroczenie obydwu punktów granicznych zajmuje ok. 1h. Krótki postój na zwiedzanie zamku „Scampi". Dalej jedziemy do Tirany- stolicy Albanii. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Historycznego, Placu Skanderbega, Parlamentu i Pałacu Prezydenckiego.

Wycieczka do Bitoli

Po śniadaniu odjazd spod hotelu do Bitoli, drugiego co do wielkości miasta Macedonii przez Park Narodowy Galicica. Mijamy jezioro Prespa. Zwiedzamy starożytne miasto z IV w. p.n.e. Heraclea Lyncentis. Zwiedzanie Bitoli: spacer najdłuższym deptakiem w Państwie- „Sirok Sokak", Wieża Zegarowa, Centrum Handlowe z XV wieku, Muzeum Kemala Ataturka. Czas wolny w centrum miasta.

Zwiedzanie Strugi i Vevcani

Miasto Struga jest znane również jako Miasto Poetów. Jest usytuowane na obu brzegach rzeki Czarny Drin i jest drugim co do wielkości miastem nad jeziorem Ohrydzkim. Zwiedanie Strugi: miejsce gdzie rzeka Czarny Drin wpływa do jeziora Ohrydzkiego, Most Poezji, Park Poezji, deptak, Cerkiew św. Jerzego. Czas wolny. Całkowity postój w Strudze to 2 godziny. Jedziemy dalej do Vevcani, miasteczka na górze blisko Strugi. Czas przejazdu 30 min. Miasteczko oferuje przyjemną atmosferę spaceru do pięknych źródeł.

Zwiedzanie miasta: Święty Naum i źródła Czarnego Drinu

Św. Naum jest położonyn w południowej części jeziora Ohrydzkiego, w Parku Narodowym Galicica. Odjazd spod hotelu. Po drodze wizyta w Muzeum Na Wodzie w Zatoce Kości. Jest to autentyczna rekonstrukcja miasteczka zlokalizowanego na palach. Miasteczko pochodzi z czasów między XII i VII wiekiem p.n.e. Kontynuujemy podróż do św. Nauma. Przeżyj naturalne piękno źródeł rzeki Czarny Drin. Zwiedzamy Cerkiew św. Nauma i źródła rzeki Czarny Drin.

Hotele nad Jeziorem Ohrydzkim w Macedonii

Hotel Laki Hotel&Spa

Zbudowany w stylu modernistycznym (otwarty 01.04.2017r.) czterogwiazdkowy hotel o podwyższonym standardzie usytuowany nad jeziorem Ohrid. Blisko do centrum starej części Ohridu, dyskoteki, kafejek, restauracji, głównej promenady. Wyżywienie All inclusive. Plaża żwirkowa, 180 m od miejsca zakwaterowania. Animacje prowadzone przez polskiego animatora Rego-bis, sporty wodne na plaży.

 

Hotel Izgrev Spa&Aquapark

Izgrev Spa&Aquapark to pięciogwiazdkowy hotel otwarty całorocznie, położony nad jeziorem Ohridzkim, w mieście Struga w spokojnej okolicy, otoczony zielenią. Wyżywienie typu HB- śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja w formie bufetu. Plaża własna, hotelowa, żwirkowa, parasole i leżaki na plaży w cenie, molo. Na terenie hotelu Aquapark ze zjeżdżalniami, basen kryty, wellness, siatkówka plażowa, sauna, łaźnia turecka, fitness. Idealny dla rodzin z dziećmi i osób szukających spokoju.

 

Hotel Bellevue

Położony w południowej części Macedonii, na wybrzeżu jeziora ochrydzkiego. Liczne plaże, krystalicznie czysta woda. Czterogwiazdkowy hotel posiada 160 pokoi dwuosobowych i 14 pokoi o podwyższonym standardzie typu SUITE. Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji hotelowej. Hotel posiada strzeżoną plażę o szerokości 800 m. Leżaki i parasole bezpłatne.

 

Hotel Metropol

Hotel znajduje się w południowej części Macedonii, na wybrzeżu jeziora ochrydzkiego. Czterogwiazdkowy hotel, przeszedł całkowitą renowację w 2004 roku. Posiłki w restauracji hotelowej, śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Hotel posiada własną, żwirkową, strzeżoną plażę o szerokości 800m. Leżaki i parasole bezpłatne. Spokojna okolica, najbardziej luksusowa część kompleksu Metropol Lake Resort.

 

Hotel Filip

Kameralny hotel Filip to niewielki obiekt o standardzie trzygwiazdkowym (40 pokoi) w miejscowości Sv. Stefan, oddalony o 5km od starożytnego teatru w Ohridzie, do lotniska zaledwie 13km. Wyżywienie typu HB, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje także. Plaża żwirkowa, łagodne zejście, oddalona o ok. 250m Basen z sekcją dla dzieci, fitness, codziennie atrakcje wieczorne w centrum Ohridu.

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję