43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Ukraina – Kresowa Przygoda

Data publikacji: 28-03-2020

Program wycieczki na Ukrainę 29.09-4.10.2020r.

DZIEŃ I

Pierwszego dnia wyjazd jest w godzinach nocnych, aby następnego dnia rozpocząć rano zwiedzanie.

DZIEŃ II

Przyjazd do Lwowa w godzinach rannych. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie Lwowa – Opera Lwowska, Prospekt Wolności wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza. Zobaczymy plac Katedralny z Bazyliką Archikatedralną i kaplicą Boimów, Następnie udamy się na Rynek z zespołem zabytkowych kamienic w tym słynną kamienicą Królewską. Zwiedzimy Cerkwią Wołoską, Kościół Dominikanów, Katedrą Ormiańską. Czas wolny na zakup pamiątek. Nastepnie przejad do hotelu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

DZIEŃ III

Po sniadaniu grupa wyjedzie na całodzienne zwiedzanie. Pierwszym miastem będzie Olesko – Zamek Oleski – to miejsce szczególne dla każdego Polaka, ponieważ tu 17 sierpnia 1629 r. urodził się ostatni król – rycerz Jan III Sobieski. Obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej.

Podhorce – Pałac w Podhorcach założony w 1633 r. przez hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Jest to jedna z pierwszych na tych terenach budowla „willa Castello". Rezydencja Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylanów.

Poczajów – Światło – Uspieńska Świątynia, miejsce uznawane za Jasną Górę ludu prawosławnego z cudownym obrazem Matki Bożej. Najważniejsze sanktuarium prawosławne w zachodniej Ukrainie.

Krzemieniec – wizytówką Krzemieńca jest Góra Zamkowa, nosząca imię królowej Bony. Z dawnej twierdzy pozostały tylko fragmenty murów, okalających dziedziniec. Stąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zobaczymy Dworek Słowackich – Muzeum Juliusza Słowackiego otwarte w 2003 r. staraniem miejscowych Polaków. Cmentarz Tunicki – nagrobek Salomei Słowackiej, matki Juliusza Słowackiego.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu grupa się wykwateruje. Następnie wyjjedzie na Podole do miejscowości Chocim – gdzie znajduję się najpotężniejsza twierdza Rzeczypospolitej, słynna z dwóch bitew przeciw Turkom. W 2000 r. założono tu rezerwat historyczno – architektoniczny „Twierdza Chocimska".

Następnie udamy się do Kamieńca Podolskiego – to prawdziwe miasto-muzeum. Zobaczymy Stary Zamek, rozbudowany przez Koriatowiczów, który Składa się obecnie z 12 baszt połączonych murem. W ciągu stuleci twierdza kamieniecka szczyciła się dumną nazwą „przedmurza chrześcijaństwa". Jednak podczas oblężenia część Zamku została wysadzona w powietrze. Zginęło wtedy 500 obrońców, w tym Jerzy Michał Wołodyjowski. W XIX w. twierdzę zamieniono w więzienie. Od 1937 r. mieści się w niej muzeum.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V

Po śniadaniu grupa się wykwateruje, przejedzie do Lwowa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzi pozostałe atrakcje miasta.
Wyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Cena za wycieczkę na Ukrainę: 889zł

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd luksusowym autokarem,
  • zakwaterowanie w hotelu 3*/4*
  • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje,
  • opieka pilota
  • usługa lokalnego przewodnika
  • ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera

Opłata obligatoryjna płatna u pilota w wysokosci 1000 UHR /OS ( ok. 150zł )

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, opłata przewodnicka, parkingi, opłaty miejskie.

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję