43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Wizy do Turcji droższe!

Data publikacji: 30-10-2019
flaga turcji

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów na swoje wymarzone wakacje. Luksusowe hotele z bogatą infrastruktura dla dorosłych oraz dla dzieci, piękne plaże, możliwość zwiedzania ciekawego orientalnego kraju, a ponadto różnorodność towarów oferowanych na tureckich bazarach sprawiają, że Turcja cieszy się niesłabnacym zainteresowaniem.

Zaskoczyła nas ostatnio informacją, że opłaty za wizy tureckie poszła do góry. Wizy są droższe.

Dlatego przypominamy, że posiadacze polskich paszportów zwykłych podlegają obowiązkowi wizowemu do Turcji i mogą nabyć wizę turystyczną w następujący sposób:

  • na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni. Koszt e-wizy to 35 USD, płatności należy dokonać przez Internet kartą kredytową/debetową posiadającą system 3D Secure. Nie ma innej możliwości wniesienia opłaty za e-wizę.
  • na lotnisku po przylocie do Turcji wielokrotną wizę typu wklejka (płatna wyłącznie gotówką); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni.
  •   istnieje także możliwość uzyskania wizy w konsulacie Ambasady Republiki Tureckiej w Warszawie, koszt wizy wynosi ok 252 PLN.

Oczywiście klientom, którzy wykupili wyjazd do Turcji w naszym biurze pomagamy w przygotowaniu się do podróży również w temacie wiz.

Zapraszamy!

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję