43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Wycieczki fakultatywne na Riwierze Tureckiej

Data publikacji: 01-03-2022

Riwiera Turecka idealna na wakacje

Riwiera Turecka jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych regionów Turcji. Każdego roku to tętniące życiem miejsce przyciąga turystów z całego świata. Świetna pogoda i wysokie temperatury powietrza utrzymują się tu od kwietnia do jesieni, dlatego Turcja w październiku jest równie atrakcyjna, co w typowo letnie miesiące.

Atrakcje Riwiery Tureckiej

Najpopularniejsze i największe miasto Riwiery Tureckiej, Antalya, to mekka turystów, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają z całego świata, aby korzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje. Miasto słynie z bogatego nocnego życia, zatłoczonych głośnych uliczek oraz przepięknych, przestronnych plaż. Wakacje w Antalyi to również gwarancja bogatej turystycznej infrastruktury. Miasto bowiem posiada olbrzymią bazę noclegową, liczne restauracje czy inne miejsca oferujące różnego rodzaju rozrywki. Do atrakcji regionu należą popularne wycieczki objazdowe łodzią do jaskiń, np. Jaskini Piratów, Jaskini Kapiącego Kamienia przy malowniczej plaży Kleopatry czy Jaskini Kochanków. Do tych obiektów można dotrzeć wyłącznie drogą wodną, gdyż znajdują się po obu stronach cypla.

Zabytki Riwiery Tureckiej

Antalya to nie tylko świetna baza wypadowa do innych okolicznych miejscowości czy miejsce pełne rozrywek dla miłośników nocnego życia. Miasto oferuje turystom również możliwość podziwiania wspaniałych zabytków, z których większość usytuowana jest w jego starszej części. Do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych z nich należą: Dom derwiszy, zabytkowe foldery z XIII wieku Yivli Minare (Żłobiony Minaret) czy meczet Ulu Camii, najprawdopodobniej wybudowany na fundamentach świątyń antycznych. Inny warty obejrzenia obiekt sakralny Riwiery Tureckiej to meczet Kesik Minare, który powstał z pozostałości bazyliki z V w. Odwiedzając Antalyę, warto również zobaczyć łaźnie hammamy, Bramę Hadriana, która powstała za czasów cesarza rzymskiego i została postawiona jako łuk triumfalny, oraz wieżę Hidirlik Kulesi z II w., wcześniej funkcjonującą prawdopodobnie jako latarnia morska.

Wycieczki fakultatywne z Riwiery Tureckiej:

Kapadocja – 2 dni

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie w Akseki. Następnie zwiedzanie muzeum w Konya, w którym poznamy kulturę Derwiszów i historię założyciela ich zakonu Mevlany. Obiad w Özeller tesisleri. Po obiedzie dojazd do Kapadocji – uważanej za jeden z cudów natury. Niezwykłość tamtejszych krajobrazów jest zasługą tufu – miękkiej, porowatej skały utworzonej przez pyły wulkaniczne. Kiedy w VII wieku Kapadocję najechali Arabowie, tamtejsi chrześcijanie schronili się w domach wydrążonych w miękkiej skale. Wizytę w tym niesamowitym miejscu zaczniemy od podziemnego miasta Saratli, następnie panorama „zamku" Uchisar oraz doliny Göreme. Na koniec pierwszego dnia wizyta w wytwórni porcelany. Wieczór i nocleg w hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu przejazd przez najpiękniejsze doliny Kapadocji oraz zwiedzanie muzeum w Göreme. Podczas podróży powrotnej przerwa na obiad oraz kilka mniejszych postojów na odpoczynek. Powrót do hotelu wieczorem.

Rafting

Wyjazd z hotelu, przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Çay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100%. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e., podczas drugiej zjemy obiad, a w czasie ostatniej będzie można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem.

Pamukkale

Wycieczka poświęcona jednemu z cudów natury – wapiennym tarasom w Pamukkale. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pamukkale, panorama trawertynów z możliwością fotografowania, lunch w restauracji Pamukkale Antik. Po obiedzie przejazd do znajdującego się tuż nad tarasami antycznego Hierapolis. Po zwiedzeniu ruin miasta czas wolny na spacery po tarasach Pamukkale lub leczniczą kąpiel w Basenach Kleopatry (dodatkowa opłata). Po południu wyjazd w drogę powrotną z przerwą na wizytę w centrum tekstyliów oraz kolację. Powrót do hotelu ok. 23:30.

Perge , Aspendos , Kursunlu

Wycieczka, dzięki której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Zaczynamy od odwiedzin fabryki dywanów, a następnie jedziemy do antycznego miasteczka Perge. Kolejnym przystankiem jest Kursunlu, czyli malowniczy wodospad z systemem małych jeziorek. Po lunchu zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów. Powrót do hotelu ok.16:00.

Jeep safari

Wycieczka jeepami w góry Taurus. Po drodze zwiedzanie typowych górskich wiosek możliwość postojów na żądanie w celu fotografowania przepięknych, dziewiczych krajobrazów. Zapoznają się Państwo z rdzennymi mieszkańcami gór, ich życiem i kulturą. Wizyta w meczecie. Podczas wycieczki lunch w cenie. Powrót do hotelu ok. 18.00.

Rejs po rzece Manavgat

Wspaniały dzień – słońce, piasek i woda rzeki Manavgat. W cenie lunch na statku. Po rejsie jedziemy nad piękny wodospad o nazwie "Manavgat", następnie odwiedzamy fabrykę z tekstyliami. Powrót do hotelu ok. 19:00.

Nurkowanie

Możliwość odkrywania przepięknego świata podwodnego Morza Egejskiego. To bezpieczna wyprawa zarówno dla doświadczonych nurków, jak i dla amatorów. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć pod wodą. Obiad w trakcie wycieczki wliczony w cenę.

Rejs po rzece Manavgat & zwiedzanie antycznego Side

Wyjazd z hotelu, wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi, gdzie będzie możliwość zakupu prawdziwych tureckich skór. Następnie przejazd do sklepu jubilerskiego, gdzie również czas wolny na mniejsze lub większe zakupy złota, srebra, diamentów i rożnych innych błyskotek. Zarówno w sklepie ze skórami, jak i ze złotem przy zakupie wybranego przez Państwa produktu otrzymacie certyfikat jakości. Kolejnym punktem wycieczki jest antyczna starówka miasta Side, a następnie przejeżdżamy do miejscowości Manawgat na rejs statkiem po rzece o tej samej nazwie.

Hamam – łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowanie się niż łaźnia turecka. Pobyt rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplację. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest peeling skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowonarodzeni.

 

My będąc w Turcji korzystaliśmy z wycieczek fakultatywnych organizowanych przez polskie biuro @Alanyiaonline: https://alanyaonline.pl/

Organizacja na super poziomie, mega łatwa i szybka rezerwacja. Wycieczka niedroga i super. Bylismy mega zadowoleni. Polecam:)

Nasze rekomendacje dotyczące wycieczek fakultatywnych:

Przy dłuzszych pobytach oczywiście polecamy polecieć balonem nad Kapadocją, zanużyć się w unikatowych wapiennych basenach Pamukkale. Natomiast przy krótkim pobycie zdecydowanie relaksującym fakultetem jest Hamam - łaźnia turecka. Do łaźni najlepiej pójść pierwszego dnia po przylocie, aby przygotowac skóre do kapieli słonecznych. Po intensywnym wystawianiu ciała na słońce peeling ciała może nie byc najlepszym pomysłem. :)

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję