43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Do Turcji bez wiz!!

Data publikacji: 02-03-2020
flaga turcji

Zniesienie opłaty wizowej do Turcji dla obywateli Polski

Jeszcze w październiku informowaliśmy o podwyżce opłaty wizowej, a tym czasem teraz informujemy o zniesieniu opłaty wizowej do Turcji.

Rząd turecki zmienił przepisy wizowe dla obywateli sześciu krajów europejskich, w tym również Polski.

"Od 2 marca 2020 r. obywatele pięciu państw strefy Schengen: Austrii, Belgii, Holandii, Polski, Hiszpanii oraz obywatele Wielkiej Brytanii zwolnieni będą z obowiązku wizowego. W okresie pół roku (180 dni) obywatele tych krajów będą mogli przebywać na terenie Turcji w celach turystycznych 90 dni bez konieczności zakupu wizy" - poinformowano.

Podatek noclegowy w Turcji

Jednak turyści powinni być przygotowani na dodatkowe opłaty pobierane w recepcji hotelowej zaraz po zakwaterowaniu.

Jak podają tureckie media, nowy podatek noclegowy wejdzie w życie w kwietniu 2020 roku. Wysokość nowej opłaty będzie uzależniona od standardu obiektu, w którym zarezerwujemy pobyt. Kwota podatku noclegowego to 1% opłaty za hotel.

 

Treść artykułu z dnia 10 października 2019r.

Podniesienie opłaty wizowej do Turcji

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów na swoje wymarzone wakacje. Luksusowe hotele z bogatą infrastruktura dla dorosłych oraz dla dzieci, piękne plaże, możliwość zwiedzania ciekawego orientalnego kraju, a ponadto różnorodność towarów oferowanych na tureckich bazarach sprawiają, że Turcja cieszy się niesłabnacym zainteresowaniem.

Zaskoczyła nas ostatnio informacją, że opłaty za wizy tureckie poszła do góry. Wizy są droższe.

Dlatego przypominamy, że posiadacze polskich paszportów zwykłych podlegają obowiązkowi wizowemu do Turcji i mogą nabyć wizę turystyczną w następujący sposób:

  • na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni. Koszt e-wizy to 35 USD, płatności należy dokonać przez Internet kartą kredytową/debetową posiadającą system 3D Secure. Nie ma innej możliwości wniesienia opłaty za e-wizę.
  • na lotnisku po przylocie do Turcji wielokrotną wizę typu wklejka (płatna wyłącznie gotówką); wiza wydawana jest automatycznie na 180 dni ważności; łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni.
  •   istnieje także możliwość uzyskania wizy w konsulacie Ambasady Republiki Tureckiej w Warszawie, koszt wizy wynosi ok 252 PLN.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem podróży!

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję