43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Budapeszt 3-5 MAJ 2024

Data publikacji: 01-03-2024
Weekend majowy w budapeszcie

Wycieczka do Budapesztu na Weekend Majowy!

Termin 3-5 maj 2024rok - POTWIERDZONY TERMIN

Program wyjazdu do Budapesztu:

 

1 dzień

Wyjazd z Nowego Targu w kierunku Budapesztu o godzinie 4.00. Ok godz. 11.00 rozpoczęcie zwiedzania: Wzgórze Zamkowe, Kościół koronacyjny króla Macieja NMP, malownicza Baszta Rybacka, z której roztacza się wspaniały widok na Peszt, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski (trzykrotnie niszczony i odbudowywany). Spacer na Wzgórze Gellerta o specyficznym mikroklimacie, z Cytadelą i gigantycznym Pomnikiem Wolności. Dalej Bazylika św. Stefana, w której znajdują się relikwie św. Stefana - pierwszego króla Madziarów. Spacer po Vaci utca - najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami.  Ok. godz. 20.00 przejazd do hotelu na nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie. Ok. 8.00 – spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie miasta: Plac Bohaterów - najpiękniejszy plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla nad brzegiem jeziora, dzielnica ambasad, przejazd autokarem aleją Andrasiego - najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta - Opera, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon, Parlament. Udamy się na niezapomniany rejs statkiem po Dunaju. Czas wolny na zakupienie pamiątek typowych dla Wegier.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Szentendre - Mekka artystów węgierskich, zwiedzanie Muzeum Marcepanów, dalej trasa w malownicze Zakole Dunaju, zobaczymy ruinyi zamku Vyszegradzkiego, skąd podziwiać będziemy załamujący się pod kątem 90 stopni Dunaj – przełom Dunaju. Na koniec przejedziemy do Estergomu: stolicy Kościoła Węgierskiego z największą Bazyliką na Węgrzech. Ok. godz. 16.00 wyjazd w drogę powrotną przez Sturowo. Ok. godz. 15.00 - wyjazd w drogę powrotną, przyjazd około godz. 22.00.

 


Cena wycieczki: 899 zł/osoba

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki na weekend do Budapesztu:

  • autokar z parkingami,
  • opieka pilota, przewodnika,
  • 2 noclegi,
  • wyżywienie: śniadania,
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • TFG/ TFP,
  • zestaw Tour Guide,
  • Rejs statkiem po Dunaju.

Wystarczy dowód osobisty!

 

Przy wcześniejszej rezerwacji obowiązują elastyczne warunki dotyczące zmiany rezerwacji oraz rezygnacji z wyjazdu. Zapraszamy do kontaktu.

 

(zdjecie z Wikipedii)

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję