43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

ESTA - pozwolenie wjazdu do USA

Data publikacji: 20-10-2023
USA bez wiz

Od 11 listopada 2019 Polacy latają do USA bez wiz

Z dniem 30 września 2019 r. Polska i USA dopełniła warunków wszystkich umów dwustronnych dotyczących bezpieczeństwa, a odsetek odmów wizowych kategorii B1/B2 spadł do wymaganego poziomu. Tym samym Polska zakwalifikowała się do nominacji do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program [VWP]). Oznacza to, że w większości przypadków Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych i turystycznych bez wizy.

Od 11 listopada 2019 roku Polacy latają do Stanów Zjednoczonych bez wiz! Jest to wydarzenie historyczne, przełomowe na które wszyscy czekaliśmy. Od 11 listopada obowiazuje wniosek ESTA tzw. Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]) za opłata 14 USD.

Wniosek ESTA - koszt 20 USD

Już pierwsi klienci zakupili bilety bez posiadania wiz oraz uzupełnili wniosek ESTA. Rejestracja w tym systemie kosztuje 20 USD, co jest oczywiście dużo tańsze niż opłata wizowa 160 USD za wizę turystyczną B1/B2 plus dojazd na rozmowę opłatą za uzupełnienie wniosku przez biuro podrózy oraz procedura odesłania paszportu z wizą. Wniosek ESTA będzie ważny przez 2 lata i będzie pozwalała na wielokrotne przekroczenei granicy USA.

Pamiętaj, że jeśli zmienisz paszport, o ESTA będziesz musiał wystapić ponownie!

72 godziny na potwierdzenie wniosku ESTA

Wystarczy poświęcić trochę czasu na uzupełnienie wniosku, opłacić go kartą kredytową, poczekać około 72 godzin na potwierdzenie wniosku i można się pakować na wylot do Stanów Zjednoczonych.

Jedynym ziarnem goryczy może być niepewność wjazdu do Stanów, gdyż ESTA nie gwarantuje promesy wjazdowej. Zgody na pobyt w USA udziela urzędnik emigration na lotnisku w Stanach Zjednoczonych. Rzadko zdarza się, że urzędnik cofnie z granicy turystę, wtedy wraca on pierwszym samolotem do Polski. Takie sytuacje zdarzały się nawet osobom posiadającym wizy turystyczne.

Osoby podróżujące do USA bez wiz muszą posiadać paszport z chipem do odczytu komputerowego oraz uzyskać zezwolenia wjazdu w systemie ESTA, które obecnie kosztuje 14 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat.

Do 90 dni w USA bez wizy

Polscy obywatele, którzy zamierzają podróżować do Stanów Zjednoczonych na dłużej niż 90 dni lub planują podjąć działania wymagające innych kategorii wizowych (np. praca lub studia w Stanach Zjednoczonych) nadal będą musieli ubiegać się o odpowiednią kategorię wizy. Polscy obywatele, którzy otrzymali odmowę w systemie ESTA, również będą musieli ubiegać się o wizę.

Kto nie otrzyma ESTA

Program ESTA nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.

ESTA nie obejmuje osób, które:

  • miały odmowy przy staraniu się o wizę do USA w poprzednich latach,
  • odbywała karę więzienia,
  • wyjeżdżają w celach zdrowotnych
  • chcą polecieć do USA w celach zarobkowych
  • chcą pozostać w USA na stałe

Pomożemy w wyrobieniu pozwolenia wjazdu lub mogą Państwo sami postarać się o ESTA.

Link do wniosku ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Szeroki wybór Wycieczek po USA

W związku z obowiązującym ruchem bezwizowym zapraszamy po oferty Wypoczynku oraz Wycieczek Objazdowych po Stanach Zjednoczonych!

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również niesamowite rejsy wycieczkowe z wypłynieciem z Miami.

 

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję