43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

3 stolice Europy na Weekend Bożego Ciała 2024

Data publikacji: 24-10-2023

Dzień 1

Wyjazd o 4.00 w nocy z Zakopanego. Przyjazd ok godz. 10/11 do Budapesztu. Pierwszego dnia zobaczymy perły Budy, między innymi: Zamek Królewski, Plac św. Trójcy, neogotycki kościół św. Macieja, Basztę Rybacką. Następnie czeka nas spacer po Starym Mieście, podczas którego będziemy mieli szansę zobaczyć między innymi: Plac Bramy Wiedeńskiej, Wieżę Magdaleny, Plac Disz, Teatr Zamkowy i Pałac Sandor, z którego skierujemy się w stronę naddunajskiej promenady, skąd rozpościera się najlepszy widok na budynek Parlamentu. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2

7.00 śniadanie. 8.00 rozpoczniemy zwiedzanie Pesztu, gdzie zobaczymy m.in: budynek Parlamentu, Węgierską Akademię Nauk, plac Millenium i bazylikę św. Stefana, Operę. Następnie przejdziemy ulicą Andrassy mijając po drodze Dom Terroru, Pomnik Tysiąclecia, Muzeum Sztuk Pięknych i Park miejski. 

W godzinach popołudniowych przejazd na wzgórze Kahlenberg, na którym mieści się polski kościół św. Józefa i taras widokowy z niesamowitą panoramą Wiednia. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą pod Wiedniem z Turkami.Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3

7.00 – Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Schoenbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Następnie przejazd do centrum Wiednia, rozpoczęcie zwiedzania miasta, m.in.: kamienica Hundertwassera - kontrowersyjnego architekta wiedeńskiego, Belweder, objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4

7.00 – Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Bratysławy - wzgórze zamkowe i Zamek Bratysławski, katedra św. Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz, Wieża i Brama Michalska, Pałac Prymasowski. Czas wolny dla grupy na obiad/ kawę, zakup pamiątek i powrót do Zakopanego.

Cena: 1599 zł /osoba 

Świadczenia w cenie

  • przejazd autokarem,

  • 3 noclegi, 3 obiadokolacje, 3 śniadania, 1 obiad w drodze powrotnej

  • ubezpieczenie KL, NNW

  • pilot oraz przewodnicy w Budapeszcie, Wiedniu i Bratysławie

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję